Rossiyaga safar uchun polis

«Xush kelibsiz» IMS: Rossiyada tibbiy yordam 800 ₽ dan

Rosgosstrax ixtiyoriy tibbiy sug'urta polisi — Rossiyadagi chet el fuqarolari uchun, safar maqsadidan qat'i nazar: turizm, qarindoshlarni ko'rish, o'qish, ish, uzoq muddat qolish. Uchta dastur, muddat 1–12 oy, ofisga bormasdan ariza bo'yicha rasmiylashtirish.

Polis rasmiylashtirish

Tanlash uchun uchta dastur

Qoplama shartlari va narx dastur, muddat va sug'urtalanuvchilar soniga bog'liq.

1.2-variant — bazaviy

Kattalar salomatligi uchun kundalik g'amxo'rlik.

  • Ambulator-poliklinika yordami, uyda yordam
  • Telemeditsina, immunoprofilaktika
  • Tez yordam, statsionar (shoshilinch va kechiktirib bo'lmaydigan)

1.3-variant — kengaytirilgan

Kengroq qoplama va qo'shimcha xizmatlar.

  • 1.2-variantdagi hammasi
  • Tez tibbiy yordam
  • Statsionar (shoshilinch va kechiktirib bo'lmaydigan)
  • Repatriatsiya

1.9-variant — bolalar uchun

Safardagi bola uchun maxsus shartlar.

  • Ambulator-poliklinika yordami, uyda yordam
  • Telemeditsina, immunoprofilaktika
  • Tez yordam, statsionar (shoshilinch va kechiktirib bo'lmaydigan)

Polis qancha turadi

Narx bitta sug'urtalanuvchi uchun rublda ko'rsatilgan. Muddat qancha uzoq bo'lsa, bir oy shuncha arzonga tushadi.

Sug'urta muddati1.2 bazaviy1.3 repatriatsiya bilan1.9 bolalar
1 oy800 ₽1 000 ₽3 800 ₽
3 oy900 ₽1 200 ₽4 600 ₽
6 oy1 200 ₽1 600 ₽6 140 ₽
12 oy1 500 ₽2 000 ₽7 670 ₽
So'mdagi mo'ljal. Yillik bazaviy dastur 1500 ₽ — bu taxminan 204 000 so'm, kengaytirilgani 2000 ₽ — 272 000 so'mga yaqin (O'zbekiston MB kursi bo'yicha, 1 ₽ ≈ 135,8 so'm, 2026-yil sentabr). Kurs har kuni o'zgaradi — aniq summani rasmiylashtirishda aytamiz.
Nega yillik foydaliroq. Bazaviy dasturning bir oyi 800 ₽, butun yil esa 1500 ₽ — bu ikkita oylik polisdan ham arzon. Agar safar bir martalik bo'lmasa yoki qolish muddati oldindan noma'lum bo'lsa, yillik polis deyarli har doim oyma-oy uzaytirishdan arzonroq.

Bu polis kimga kerak

Qarindoshlarni ko'rgani

  • Bir necha hafta yoki oyga mehmon bo'lib borish
  • Keksa qarindoshlarga — repatriatsiyali 1.3-variant

Ish va o'qish

  • Uzoq muddat qolish — yillik polis foydaliroq
  • Hujjatlarni rasmiylashtirishda polis odatda talab qilinadi

Oila va bolalar bilan

  • Bola uchun — alohida 1.9-dastur
  • Polisni har bir sug'urtalanuvchi uchun hisoblaymiz
Yuk mashinasida ketyapsizmi? MKAD bo'ylab harakat uchun ruxsatnoma, negabarit yuk uchun esa maxsus ruxsatnoma kerak.
O'z avtomobilingizda ketyapsizmi? O'zbekiston OSGO polisi Rossiyada amal qilmaydi — rossiyalik OSAGO kerak, o'zingizga esa tibbiy sug'urta. Bular ikki xil polis, ularni birdaniga rasmiylashtirish qulay: Rossiyaga kirish uchun OSAGO →
Rossiya uchun IMS rasmiylashtirish
Dastur va muddatni tanlang — yakuniy summani hisoblab, polisni e-mailga yuboramiz
Siz bilan qanday bog'lanaylik?
Ariza yuborish bilan siz oferta va shaxsiy ma'lumotlarni qayta ishlash shartlariga rozilik bildirasiz.

Ko'p so'raladigan savollar

Rossiyada IMS polisi kimga kerak?
Rossiyaga istalgan maqsadda keladigan chet el fuqarolariga — turizm, qarindoshlarni ko'rish, o'qish, ish, uzoq muddat qolish. Polis tibbiy yordamga kirish imkonini beradi va qolish hujjatlarini rasmiylashtirishda odatda talab qilinadi; aniq talablar safar maqsadiga bog'liq — rasmiylashtirishda aniqlashtiramiz.
1.3-dastur bazaviydan nimasi bilan farq qiladi?
1.3 ga bazaviy 1.2 dagi hammasi va yana repatriatsiya — vatanga qaytarishni tashkil etish va to'lash kiradi. Narx farqi kichik: yiliga 2000 ₽ va 1500 ₽. Keksa qarindoshlar va uzoq muddat qolish uchun aynan shuni oladilar.
Nega bolalar dasturi kattalarnikidan qimmat?
1.9 bolalar tarifining o'z tariflashi bor: yiliga 7670 ₽, kattalar bazaviysida esa 1500 ₽. Dastur tez-tez murojaat qilish va bolalar tibbiyoti xususiyatlariga mo'ljallangan — pediatriya, uyga shifokor chaqirish, immunoprofilaktika.
Qoplamaga nima kiradi?
Ambulator-poliklinika yordami, uyda yordam, telemeditsina, immunoprofilaktika, tez tibbiy yordam va shoshilinch hamda kechiktirib bo'lmaydigan shakldagi statsionar. 1.3-dasturda qo'shimcha ravishda repatriatsiya.
Qanday rasmiylashtiriladi va polis qachon keladi?
Dastur va muddatni ko'rsatib ariza qoldiring — mutaxassis ish vaqtida bog'lanadi, sug'urtalanuvchilar ma'lumotlarini aniqlaydi, yakuniy summani aytadi va tayyor polisni e-mailga yuboradi. Ofisga borish shart emas.
Rossiya uchun IMS polisi — oyiga 800 ₽ dan, ariza bo'yicha rasmiylashtirish
Polis rasmiylashtirish

Sug'urtalovchi — PAO SK «Rosgosstrax», «Xush kelibsiz» IMS dasturi. Onlinepolis.uz tanlash va rasmiylashtirishda yordam beradi; sug'urta shartnomasi sug'urta kompaniyasi bilan tuziladi. Tariflar 04.09.2026 holatiga ko'ra keltirilgan va o'zgarishi mumkin — aniq summani rasmiylashtirishda tasdiqlaymiz.